• 4
  • کتاب محکمه در خیابانﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮﻯ ﭘﺮﻭﻳﺰ ﻧﻮﺭﻯ ﻭ ﺟﻮﺍﺩ ﻃﻮﺳﻰ ﺑﺎ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﻛﻴﻤﻴﺎﻳﻰ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ «ﻣﺘﺮﻭﭘﻞ» ﻭ ﺳﻴﻨﻤﺎﻯ ﺍﻳﻦ ﻓﻴﻠﻤﺴﺎﺯ - ﺑﺨﺶ ﻧﺨﺴﺖ


0092112901

اصل لینک خبر رادراینجا میتوانید دنبال کنید


ادامه | (0) نظرات
«امیر پورمند» برگزیده‌ مسابقه‌ جهانی عکس خبری سال شد

0092112902

امیر پورمند از ایسنا در مسابقه‌ی بین‌المللی عکس خبری سال 2013 برگزیده شد.

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر پورمند - عکاس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - برنده‌ی جایزه‌ی سوم بخش تک عکس اخبار عمومی (General News) مسابقه‌ی عکس خبری سال (World Press Photo) شد.

امیر پورمند پیش از این نیز در مسابقات مختلف عکس موفق به دریافت جایزه‌هایی شده است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

نفر دوم جشنواره‌ی امام من (1391)، نفر سوم جشنواره‌ی مطبوعات و خبرگزاری‌ها( 1391)، تقدیر در پنجمین جشنواره‌ی تصویر سال- بخش عکس خبری(1387)، نفر دوم عکس ماه انجمن صنفی عکاسان مطبوعات( 1387)،‌ نفر اول جشنواره‌ی عکس برای ایران( 1386)، نفر دوم جشنواره‌ی عکس ایران ما( 1386)، تقدیر در نخستین جشنواره‌ی فانوس (1386)، نفر دوم سومین جشنواره‌ی تخصصی مطبوعات ورزشی ایران(1386)، نفر دوم سومین جشنواره‌ی مطبوعات در حوزه‌ی شهری (1385).

 ادامه | (0) نظرات
00921216077

نمایش "هراکلس 5" که به کارگردانی ناصر حسینی مهر در تماشاخانه ایرانشهر در سالت استاد سمندریان به روی صحنه رفت 
لینک گزارش تصویری


ادامه | (0) نظرات
0092122201

لینک مطلب را دراینجا دنبال کنید  


ادامه | (0) نظرات
0092121606

به نام خدا

جناب آقای رضا داد
دبیر محترم سی و دومین جشنوراه بین المللی فیلم فجر
با سلام و احتراماینجانب حدود 10 روز پیش، دقیقا قبل از اعلام نتایج نفرات برتر؛ نامه اعتراض خود را خطاب به جناب
آقای تقی پور دبیر محترم بخش تبلیغات اعلام نمودم. اما ایشان و هیئت داوران پاسخی به نامه و شکواییه بنده اعلام نکردند. علیرغم پیگیری های مکرر اتفاقی که باید رخ دهد نیفتاد. از این رو مزاحم وقت جنابعالی شدم.
جناب آقای رضا داد اینجانب به عنوان یکی از اعضای انجمن عکاسان سینمای ایران تقاضا دارم نسبت به اعتراض اینجانب به هیئت انتخاب آثار و داوری بخش عکس رسیدگی بفرمایید یا حداقل پاسخگوی اعتراض بنده باشید.
برای هر چه روشن تر شدن موضوع ابتدا لازم است بیانه هیئت داوران که ملاک انتخاب آثار و نقطه نظرات داوران است را برای شما بازگو کنم و به عنوان فردی که حداقل 20سال در این حرفه مشغول به کار هستم، توجه شما را به پاره ای از نکات جلب کنم.

(بند1 بیانیه هیئت داوران : رشد تعداد فعالین و شرکت کنندگان در این بخش، حاکی از اهمیت و توجه سازندگان فیلم های بلند سینمایی به این رشته است . گرچه، هنوز محصولات حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در تراز فیلم های سینمایی ایران نبوده و بخشی از آن را می توان در کم توجهی و منقطع بودن توجه دست اندکاران و مسئولین جست و جو کرد.)

1- به درستی به نکته جالبی اشاره کرده اند ؛ ترازی که مد نظر هیئت داوران است، دست هنرمند عکاس نیست بلکه یک پخش کننده فیلمدر ارتباط با کار و ماحصل زحمت های یک عکاس تصمیم گیری می کند. پس جست جو در این ارتباط با مسئولین،امری بیهوده است و بهتر است به فکر ارتقای کیفی سواد بصری دفاتر پخش باشیم تا به دنبال جستجو کردن این مشکل در میان مسئولین.

(بند2بیانیه هیئت داوران : هیئت داوران در انتخاب های خود از میان آثار ارائه شده، به معرفی جذاب فیلم و انطباق با حال و هوای واقعی و رنگ آمیزی تصاویر آن، به عنوان معیار اصلی توجه داشته است.)

2- در این بخش صحبت از عکاسی سینما و عکس روایت گونه است . عکسی که خودباید معرف روندیک فیلم باشد.در واقع عناصررنگ و به اصطلاح "بزک دوزک" یکی از معیارها می تواند باشد که همین امر را نیز به درستی هیئت داوران در انتخابهایشان رعایت نکرده اند
( مانند مجموعه عکس های فیلم سینمایی گذشته)

(بند3 بیانیه هیئت داوران : تغییرات جدی پیش آمده در یکی دو دهه گذشته در حوزه اطلاع رسانی و ارتباطات، سایه خود را بر اطلاع رسانی در سینما نیز انداخته است . پیشنهاد می شود با تغییر نام این بخش ، در اهداء جوایز در سالهای آتی به بهترین مدیر طراحی تبلیغات فیلم و موفق ترین موسسات توزیع فیلم در اطلاع رسانی توجه شود.)

3- سوالی که دراین بخش مطرح می شود این است که چه تغییراتی اتفاق افتاده است که ما اعضای جامعه عکاسان تاکنون از آن بی خبر هستیم. تنها تغییر فاحش در این دوران این است که سطح شعور تماشاچی سینمای ایران را به مبتذل ترین جایگاه
برده اندو دراین امر موسسات بزرگ پخش سهم بسزایی دارند.همچنین استفاده از یک سری "کله" در تمام بنرها، پوسترها و تراکت ها است آیا با این وضع باید از موسسات توزیع فیلم ،که اینگونه نابود کننده تلاش های عکاسان فیلم هستند، تقدیر و تشکربعمل آید !؟

(بند4 بیانیه هیئت داوران : هیئت داوران از مساعی مدیران پخش حوزه هنری در توجه به ارتقای سطح کیفی اطلاع رسانی و تبلیغات سینمای ایران قدردانی می نماید.)

4- مگر این حوزه هنری همان حوزه هنری نیست که جلوی پخش بیش از 6 فیلم را گرفت، نیست ؟! چه مساعی که باید قدردانی هم بشود. ظاهرا قرار است به موسساتی که به طور آگانه و به دلخواه خود هر فیلمی را براساس چهارچوب های خود است اکران و در غیراینصورت مانع از اکران می شوند؛ مورد تقدیر قرار گیرند.
با توجه به بیانه بالا پیشنهاد می شود کلا بخش مواد تبلیغاتی حذف و فقط به موسسات پخش جایزه بدهند.

جناب آقای رضا داد، دو تخلف در نحوه انتخاب از جانب هیئت انتخاب آثار و داوران صورت گرفته است که خواهشمندم نسبت به این موضوع و از بین بردن شبهات و در صورت تائید، نسبت به جمع آوری آثار اقدام شود.

1- با توجه به قانون جشنواره در ارتباط با پذیرش آثار به نمایش در آمده بین دو دوره جشنواره و زمان تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره، زمان تحویل اثر برتر حدود یک هفته از زمان اکران فیلم عقب تر بوده .
پس با توجه به این موضوع این اثر نمی توانسته در این بخش شرکت کند.

2- با نگاهی دقیق تر به اثر تقدیر شده، می توان شاهد پردازش های صورت گرفته شده توسط نرم افزار بود که به اصطلاح به آن دستکاری در اصل عکس گفته می شود که این امر با توجه به قوانین جشنواره تخلف محسوب
می شود . باتوجه به دو دلیل بالا خواهشمندم نسبت به این موضوع به روش کارشناسانه ترتیب اثر داده شودتا حق افراد شرکت کننده ضایع نگردد.اینجانب تا احقاق حق و حقوق صنفی و اجرای داوری منصفانه، از پیگیری این موضوع ناامید نخواهم شد و منتظر پاسخگویی و اعلام نقطه نظرات حضرتعالی دراین مورد هستم­­.

باتشکر
بابک برزویه
عکاس سینما
  لینک خبرگزاری ایسنا 


ادامه | (0) نظرات
نمایش هیپوفیز به کارگردانی کوروش نریمانی و با بازی هوتن شکیبا ، بهرام افشاری و نگار عابدی در سالن استاد ناظر زاده کرمانی در تماشخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت


0092121601

لینک گزارش را در اینجا ببینید


ادامه | (0) نظرات
0092121605

0092121604


ادامه | (0) نظرات
0092121602

0092121603


ادامه | (0) نظرات

ادامه | (0) نظراتتتاتر شکلک  به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی کیومرث مرادی شب گدشته در تالار شمس مجموعه اکو واقع در افدسیه افتتاح گردید.بازیگران پانته آ بهرام .امیر جعفری .نوید محمد زاده .ستاره پسیانی 

092110801

لینک گزارش را دراینجا ببینید 


ادامه | (0) نظرات
092110802

لینک صفحه


ادامه | (0) نظرات
ادامه | (0) نظراتﺗﻴﺘﺮﺍژ ﻓﻴﻠﻢ ﺳﻴﻨﻤﺎﻳﻲ «ﻣﺘﺮﻭﭘﻞ»ﺗﻮﺳﻂ ﭘﻮﻻﺩ ﻛﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺳﺎﺧﺘﻪ 
ﺷﺪ.

0921107-1_1ادامه | (0) نظراتنمایش "باغبان مرگ" نوشته محمد چرمشیر و به کارگردانی آروند دشت آرای با بازی آتیلا پسیانی و طناز طباطبایی در سی و دومین جشنواره بین اللملی تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت

0921107_2


ادامه | (0) نظرات
نمایش گمشده در یانکرز نوشته نیل سایمون و به کارگردانی مرتضی برزگرزادگان در سی و دومین جشنوراه بین المللی تئاتر فجر به روی صحنه رفت.09211073

لینک اصل گزارش تصویری را دراینجا می توانید دنبال کنید 


ادامه | (0) نظراتنمایش گلوله جادویی نوشته ملیحه مرادی جعفری و به کارگردانی احمد ایرانی خواه در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه رفت.

0921107_9

لینک گزارش تصوری را دراینجا میتوانید دنبال کنید 


ادامه | (0) نظرات دیدار امروز حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی از لوکشین فیلم شهر موشهای 2

z
092111111pg

لینک گزارش تصویری را دراینجا میتوانید دنبال کنید 


ادامه | (0) نظراتتنها در میان جمعیت اثری ایتالیایی زبان به کارگردانی «آنا دورا دورنو» می‌باشد که در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سالن استاد سمندریان به روی صحنه رفت.

092110710jpg

لینک گزارش تصویری را دراینجا می توانید مشاهده کنید


ادامه | (0) نظراتﺎﻳﺎﻥ ﻓﻴﻠﻤﺒﺮﺩﺍﺭ ﻓﻴﻠﻤﺒﺮﺩﺍﺭﻯ ﻓﻴﻠﻢ ﺩﻩ ﻧﻤﻜﻰ
ﻧﺴﺨﻪ ﺳﻴﻨﻤﺎﻳﻰ ﺳﻴﻨﻤﺎﻳﻰ «ﻣﻌﺮﺍﺟﻰ ﻫﺎ»
1200 ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺍﺳﺖ


ادامه | (0) نظراتنمایش ننه دلاور و فرزندان او؛ نوشته برتولت برشت و به کارگردانی زهرا صبری با بازی فاطمه معتمد آریا،بهناز جعفری،ستاره پسیانی و فاطمه تقوی در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در محل تماشاخانه ایرانشهر سالن استاد سمندریان به روی صحنه رفت.09211077555


لینک گزارش تصویری را دراینجا میتوانید دنبال کنید 


ادامه | (0) نظرات
صفحه 1 از 48 | [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ... > >> >>|